*1943 - †1992

Urodzony 12 października 1943 roku w Piwnicznej, zmarł 5 lipca 1992 roku w Krynicy Zdroju w wieku niespełna 49 lat. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu do 1968 roku pracował w Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego „Petrobudowa” w Płocku. Po powrocie do Krynicy był kierownikiem Referatu Finansowego Prezydium Miejskiej Rady Narodowej.
Przed śmiercią kierował Domem Wypoczynkowym „Maraton” w Krynicy. W kadencji 1978 – 1982 roku był radnym Rady Narodowej Miasta i Gminy Krynica. W 1974 roku został odznaczony Złotą odznaką „Zasłużony w rozwoju Sądecczyzny”. Z przyrodą, lasem i myślistwem związany był od dzieciństwa. Jego ojciec Ludwik Dutkiewicz z wykształcenia był leśnikiem a z zamiłowania myśliwym. Większość męskiej części bliskiej i dalszej rodziny była myśliwymi. Dla wszystkich myślistwo było pasją a dla pozostałych członków rodziny bardzo ważną częścią ich życia rodzinnego.
W 1972 roku wstąpił do Polskiego Związku Łowieckiego. Posiadał uprawnienia selekcjonerskie wpisane w rejestrze Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Związku Łowieckiego pod numerem 1942. Członek Koła Łowieckiego „Sokół” w Krynicy w latach 1972 – 1992. Od 1980 roku był również członkiem Koła Łowieckiego „Orzeł” w Grybowie. Uczestniczył w polowaniach organizowanych przez inne Koła, był pasjonatem łowiectwa, do niego stojącego na stanowisku „zwierzyna po prostu szła”. Lubił polować i z wielkim zapałem  gromadzić zdobyte przez siebie trofea łowieckie.
Tak dobrze zapowiadającą, etyczną drogę łowiecką przerwała ciężka choroba i rychła śmierć.

Kolega Janusz Dutkiewicz. Zwycięzca pierwszych zawodów strzeleckich Koła Kolega Janusz Dutkiewicz odbiera dyplom. Kolega Janusz Dutkiewicz z pucharem przechodnim otrzymanym za zwycięstwo w Zawodach Strzeleckich Koła.